Dzień Dziecka w Choszcznie

dzien_dziecka_2018RGB

zawody_OSP_2018RGB

Opublikowano NEWSY | Skomentuj

Otwarte Mistrzostwa Województwa zachodniopomorskiego Juniorów w Szachach Szybkich

Otwarte Mistrzostwa Województwa zachodniopomorskiego Juniorów w Szachach Szybkich – 2 czerwca 2018 r. w Choszcznie

image002

Serdecznie zapraszamy Juniorki i Juniorów do zapisów :

Juniorzy do lat 10 :  ZAPISY

Juniorzy powyżej 10 lat (do 18 lat) :  ZAPISY

Ilość miejsc ograniczona !

 

Opublikowano NEWSY | Skomentuj

Spotkanie z Kazimierą Szczuką

Bez nazwy-1

Opublikowano NEWSY | Skomentuj

Droga ku niepodległości

8 maja o godzinie 16.00 w Choszczeńskim Domu Kultury odbędzie się koncert zatytułowany „Droga ku niepodległości”.  ZAPRASZAMY

plakat_SPnr1_koncert

Opublikowano NEWSY | Skomentuj

Choszczeńska Majówka

Zapraszamy serdecznie na majówkę w mieście

3 maja,  placu przy fontannie w Choszcznie

W programie:
godz. 12.00 – uroczysta Msza Święta w kościele pw. NNMP w Choszcznie z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja
godz. 13.00 – piknik majowy jest ODWOŁANY

majowka2018

Opublikowano NEWSY | Skomentuj

Kabaret Skeczów Męczących

15-lecie Kabaretu Skeczów Męczących

19 października, sala widowiskowa ChDK

godz.18.00    BILET – 60,00 zł

Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. To właśnie KSM wprowadził na scenę, a potem w codzienne anegdoty całą masę charakterystycznych postaci, powiedzeń i żartów. I właśnie niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów będą motywem przewodnim spektaklu z okazji 15-lecia zespołu. Zupełnie nowe perypetie tych, dzięki którym pokochaliście Kabaret Skeczów Męczących. Najbardziej lubiane postaci w niespotykanych dotąd odsłonach. Premierowy program, pełen nowych skeczy, które już zaraz staną się absolutnymi hitami.

plakat Nowy

Opublikowano NEWSY | Skomentuj

Konkurs plastyczny „PRZYRODA TO MY”

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w
XXIII edycji Konkursu Plastycznego „PRZYRODA TO MY”
organizowanego przez Nadleśnictwo Choszczno
i Choszczeński Dom Kultury. Konkurs adresowany jest do przedszkoli,
szkół podstawowych, gimnazjów i ośrodków szkolno – wychowawczych położonych
w zasięgu działania Nadleśnictwa Choszczno. Dodatkowo do udziału w konkursie zaproszono: Warsztat Terapii Zajęciowej w Piaseczniku oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie. Przedsięwzięcie to ma na celu popularyzowanie problematyki ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej lasu oraz stworzenie możliwości wyrażenia swoich poglądów i odczuć  w formie artystycznej, a także kreowanie postaw przyjaznych dla środowiska przyrodniczego poprzez zabawę i wspólną pracę w zespołach klasowych.

XXIII edycja konkursu obejmuje malarstwo, rysunek oraz plakat.

Temat przewodni XXIII edycji Konkursu Plastycznego „Przyroda to My” brzmi –
„WIOSNA W LESIE”.

Uroczyste ogłoszenie wyników i nagrodzenie uczestników konkursu odbędzie się
w siedzibie Choszczeńskiego Domu Kultury. Prace wszystkich uczestników będzie można podziwiać w galerii wspomnianej placówki.

Warunki konkursu oraz dokładniejsze informacje znajdują się w załączonym do niniejszego zawiadomienia regulaminie.

REGULAMIN KONKURSU PRZYRODA TO MY

Opublikowano NEWSY | Skomentuj

Koncert zespołu Arte Con Brio

Serdecznie zapraszamy na „Znane i lubiane” utwory

w wykonaniu zespołu Arte Con Brio

20 maja , godz. 17.00

Bilety dostępne w kasie ChDk – 25 zł

Beznazwy-1

Opublikowano KONCERTY, NEWSY | Skomentuj

Podwójny sukces w Łobzie

Niedziela palmowa to dla naszych zespołów folklorystycznych czas festiwali i jarmarków. W tym roku do Łobza pojechały dwie nasze grupy: dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Mali Stobniczanie oraz Kapela Ludowa Stobniczanie na coroczne Międzynarodowe Wielkanocne Spotkania z Folklorem XIV Łobeska Baba Wielkanocna połączony z Wojewódzkim Festiwalem Zespołów Folklorystycznych i Solistów (24-25.03.2018).
Kapela Ludowa zaprezentowała na scenie suitę łowicką którą wygrała i wyśpiewała sobie III miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w kategorii kapel a Mali Stobniczanie wiązanką tańców śląskich zdobyli pierwsze miejsce w kategorii zespołów pieśni i tańca oraz dostali tytuł Talent Roku, Puchar i Nagrodę Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
Warto wspomnieć, że Kapela tym razem pojechała w lekko okrojonym składzie co nie przeszkodziło im w drodze na podium. Kapelę Ludową Stobniczanie od jej reaktywacji, czyli już od 10 lat prowadzi niezmiennie i z wieloma sukcesami instruktor Paweł Szarawaga. Natomiast Mali Stobniczanie pracują w Choszczeńskim Domu Kultury dopiero trzeci rok a już mają na swoim koncie wiele występów i kilka sukcesów. Zespół od początku prowadzi Magdalena Szarawaga, a w jego skład wchodzą dzieci w wieku szkoły podstawowej. Zespołowi na występach zawsze przygrywa Kapela Ludowa Stobniczanie.

Dwa lata temu Mali Stobniczanie na w/w festiwalu w Łobzie zajęli II miejsce, tym razem zdobyli tytuł laureata dodatkowo jedyny na cały festiwal tytuł Talent Roku, puchar oraz nagrodę Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich.

 

Opublikowano NEWSY | Skomentuj

WYSTAWA PRAC W KSIĄŻNICY POMORSKIEJ W SZCZECINIE

W grudniu ubiegłego roku plastycy z Klubu Plastyka Impresja wzięli udział w projekcie Wyspiański – uniwersalny, którego pomysłodawcą była Fundacja Wspierania Kultury Noc Poetów. Końcowym efektem była mi.in. wystawa prac w Małej Galerii, która w tym roku została zaprezentowana w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Na wystawę trafiło około 60 prac wykonanych techniką pasteli i akwareli. Obok prac Klubu Impresja swoje prace prezentowała również młodzież ze Studium Plastycznego działającego w Choszczeńskim Towarzystwie Muzycznym.

W dniu 2 marca odbył się wernisaż, który otworzył dyrektor Książnicy Lucjan Bąbolewski. Prace można oglądać do końca miesiąca.

Opublikowano NEWSY | Skomentuj