Impresja

Klub Plastyka ImpresjaKlub Plastyka IMPRESJA

zrzesza osoby – pasjonatów i miłośników sztuk plastycznych, które od wielu lat spotykają się i pracują w ChDK pod kierunkiem instruktora Edmunda Pokornieckiego. Przez te wszystkie lata jego członkowie aktywnie włączali się w przygotowania wielu przedsięwzięć i wydarzeń artystycznych organizowanych przez Choszczeński Dom Kultury.

Od wielu lat Klub Impresja jest organizatorem pleneru, do udziału w którym zapraszają zaprzyjaźnionych plastyków ze Szczecina i Gorzowa Wlkp. Natomiast podczas wakacji organizowany jest przez nich plener w Ińsku, który odbywa się w trakcie Ińskiego Lata Filmowego.

Zarówno jako Klub jak i indywidualnie mają na swoim koncie uczestnictwo w wielu wystawach, konkursach i przeglądach. Prace ich autorstwa są nagradzane i wyróżniane nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami.

scan-dyplomu
Jubileusz 40-lecia
Klub Plastyka Impresja, który jesienią 1977 zawiązał się początkowo jako Klub Plastyka Amatora 20.10.2017r. hucznie obchodził swój jubileusz. Impreza zgromadziła wielu gości, którzy wszelkie informacje o klubie i artystach, a także ich działalności i aktywności twórczej mogli znaleźć w specjalnie na tę okoliczność wydanym folderze, a także prezentowanym w trakcie imprezy filmie.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych województwa zachodniopomorskiego, powiatu, miasta i gminy, a także osoby z różnych środowisk twórczych i stowarzyszeń, rodzina i przyjaciele.

W uznaniu zasług dla województwa zachodniopomorskiego Klub Plastyka Impresja został wyróżniony srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. Takie same odznaczenia otrzymali również Edmund Pokorniecki założyciel klubu i Jolanta Ziółkowska – prezes.

DSC_0212

Wydarzeniu towarzyszyła retrospektywna wystawa, gdzie eksponowane były również prace nieżyjących twórców – członków klubu. Zwiedzający mieli również okazję obejrzeć prace uczestników ostatniego, cyklicznego pleneru, który odbył się latem tego roku w Suliszewie.

Tradycyjnie, jak to na urodzinach, nie mogło zabraknąć prezentów i urodzinowego tortu. Miłą niespodziankę w postaci pięknej, zbiorowej pracy nasi jubilaci otrzymali od swoich młodszych kolegów – dzieci i młodzieży z Koła Plastycznego Grafiki.

Zdjęcia z jubileuszu: www.choszczno.pl

 

Więcej o jubileuszu impresji tutaj >> www.choszczno.pl