Spektakl pt. Kolacja dla głupca

fb

ZAPRASZAMY! WSZYSTKIE PANIE – I NIE TYLKO – NA JEDNĄ Z NAJLEPSZYCH KOMEDII TEATRALNYCH NA ŚWIECIE!

7 marca o godz. 18:00, ChDK, spektakl „Kolacja dla głupca” w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina

W kasie kina rozdawane są darmowe wejściówki w ilości max.2 szt. dla jednej osoby!

chdkteatrfreefb

 

Pierre Brochant, bogaty wydawca bestsellerów, wraz z przyjaciółmi z paryskich wyższych sfer urządza raz w tygodniu swoisty, a zarazem okrutny turniej zwany „kolacją dla głupca”. Istotą konkursu jest przyprowadzenie ze sobą na wspomnianą kolację największego nieudacznika – wygrywa ten, kto przyprowadzi największego głupca. Pierre jest przekonany o wygranej – jego „gość” to François Pignon, wyjątkowo nierozgarnięty księgowy z ministerstwa finansów, którego pasją jest budowanie makiet z zapałek. Niestety, tuż przed kolacją Pierre’owi wypada dysk… i to jest dopiero początek jego nieszczęść. A wszystko przez pana Pignona, który pomimo najszczerszych chęci wciąga Pierre’a w istny wir kłopotów.

„Kolacja dla głupca” to jedna z najlepszych komedii teatralnych na świecie. Jej autor Francis Veber, francuski scenarzysta i reżyser jest znany przede wszystkim jako autor filmu „Pechowiec” ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w tytułowej roli.

Obsada:Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska, Małgorzata Wiercioch, Bartosz Budny, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Adam Lisewski, Inspicjent: Izabela Rogowska

Reżyseria:Zdzisław Derebecki
Scenografia:Natalia Kołodziej
Foto: Izabela Rogowska
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz
Kostiumy:Natalia Kołodziej
Przekład:Barbara Grzegorzewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii NEWSY, POLECAMY i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.