To już 40 lat!

scan-dyplomu

Klub Plastyka Impresja, który jesienią 1977  zawiązał się początkowo jako Klub Plastyka Amatora w miniony piątek 20 października hucznie obchodził swój jubileusz. Impreza zorganizowana w sali lustrzanej zgromadziła wiele gości, którzy wszelkie informacje o klubie i artystach, a także ich działalności i aktywności twórczej mogli znaleźć w specjalnie na tę okoliczność wydanym folderze, a także  prezentowanym w trakcie imprezy filmie

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych województwa zachodniopomorskiego, powiatu, miasta i gminy, a także osoby z różnych środowisk twórczych i stowarzyszeń, rodzina i przyjaciele.

W uznaniu zasług dla województwa zachodniopomorskiego Klub Plastyka Impresja  został wyróżniony srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. Takie same odznaczenia otrzymali również Edmund Pokorniecki założyciel klubu i Jolanta Ziółkowska – prezes.

DSC_0212

Wydarzeniu towarzyszyła retrospektywna wystawa,  gdzie eksponowane były również  prace nieżyjących twórców – członków klubu. Zwiedzający mieli również okazję obejrzeć prace uczestników ostatniego, cyklicznego pleneru, który odbył się latem tego roku w Suliszewie.

Tradycyjnie, jak to  na urodzinach,  nie mogło zabraknąć  prezentów i urodzinowego tortu. Miłą niespodziankę w postaci pięknej, zbiorowej pracy nasi jubilaci otrzymali od swoich młodszych kolegów  – dzieci i młodzieży z Koła Plastycznego Grafiki.

Zdjęcia z jubileuszu: www.choszczno.pl

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii NEWSY, POLECAMY. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.