XI Plener Malarski „Ińsko 2013”

Klub Plastyka „Impresja” działający w Choszczeńskim Domu Kultury w dniach 9 – 18 sierpnia br. organizuje plener malarski w Ińsku. Po raz 11 w tym pięknym malowniczym miasteczku rozpocznie się ciepły dialog na bary i światła. Plener, jako pewien etap edukacji plastycznej, jest bardzo ważnym elementem w rozwoju artystycznym. Jest okazją do kształcenia zmysłu obserwacji, wyczula na klimat, nastrój i piękno krajobrazu. Atrakcyjności Ińskiemu plenerowi dodaje organizowany w tym samym czasie Festiwal ”Ińskie Lato Filmowe”, który w tym roku obchodzi swoje 40 – lecie.

W tegorocznej edycji pleneru uczestniczyć będzie 18 osób. Są to członkowie „Impresji” oraz zaproszeni goście ze Szczecina i Gorzowa Wlkp.: Izabela Berdowska, Danuta Borek, Grażyna Czyż, Zbigniew Jaworski, Janina Jurgowiak, Urszula Kołodziejczak, Barbara Latoszek, Maja Lewandowska, Teresa Łukaszewicz, Piotr Masłowski, Regina Moskalewicz, Bronisław Pilich, Tomasz Rejczak, Ryszard Sak, Daniela Tejchman, Barbara Widła oraz Prezes klubu Jolanta Ziółkowska.

Opiekę merytoryczną sprawować będzie komisarz pleneru instruktor plastyki Edmund Pokorniecki, który od 35 lat związany jest z klubem Plastyka „Impresja”, jest jego założycielem i instruktorem prowadzącym.

Zwieńczeniem pleneru będzie wystawa, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy do Ińska przed kino „Morena” w dniu 17.08. 2013 r. (sobota) o godz. 1200. Ci z Państwa, którzy do Ińska nie zawitają będą mogli obejrzeć prace poplenerowe w małej galerii ChDK w drugiej połowie września.

Jolanta Ziółkowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii NEWSY, WYSTAWY i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.