Bilety w cenie 20 zł (normalny), 16 zł (ulgowy), 14 zł (grupowy dla szkół i zakładów pracy).

Obowiązują wymagania sanitarne: zachowanie odległości przy zajmowaniu miejsc, maseczki i dezynfekcja rąk.

REPERTUAR KINOWY – 2 października 2020

Tarapaty 2

godz. 16.00

Reż. Marta Karwoska
Wyk. Pola Król, Jakub Janota-Bzowski, Mia Goti, Joanna Szczepkowska, Tomasz Ziętek
Prod. Polska 2020, 87 min

 

OPIS: Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej.

 

Jak zostać gwiazdą

godz. 18.00

Reż. Anna Wieczur-Bluszcz
Wyk. Maciej Zakościelny, Julia Kamińska, Urszula Dudziak, Katarzyna Sawczuk, Tomasz Karolak
Prod. Polska 2020, 119 min

 

OPIS: Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej Ostra (Katarzyna Sawczuk) – zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny (Anita Sokołowska). Skandal jest na rękę producentowi (Tomasz Karolak), który decyduje o zakwalifikowaniu Ostrej do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać.

 

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

godz. 20:30

Reż. Jan Holoubek
Wyk. Piotr Trojan, Agata Kulesza, Dariusz Chojnacki, Adam Nawojczyk
Prod. Polska 2020, 117 min

OPIS: Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.