W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, seanse filmowe w dniu 16 października br. zostały odwołane. W najbliższym czasie podamy nowy termin projekcji.

Bilety w cenie 20 zł (normalny), 16 zł (ulgowy), 14 zł (grupowy dla szkół i zakładów pracy).

Obowiązują wymagania sanitarne: zachowanie odległości przy zajmowaniu miejsc, maseczki i dezynfekcja rąk.

REPERTUAR KINOWY – 16 października 2020

Pinokio

godz. 15.45

Reż. Matteo Garrone
Wyk. Federico Ielapi, Roberto Benigni, Rocco Papaleo, Massimo Ceccherini
Prod. Włochy 2019, 125 min

 

OPIS: Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, seanse filmowe w dniu 16 października br. zostały odwołane. W najbliższym czasie podamy nowy termin projekcji.

Szarlatan

godz. 18.15

Reż. Agnieszka Holland
Wyk. Josef Trojan, Ivan Trojan, Jaroslava Pokorná, Juraj Loj
Prod. Czechy/Irlandia/Polska/Słowacja 2020, 100 min

 

OPIS: Nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę. Twórczyni nominowanych do Oscara „W ciemności” i „Europy, Europy”, a także „Obywatela Jonesa” i „Pokotu”, gromadzi tu najważniejsze wątki swojej twórczości: bierze na warsztat postać geniusza, obserwuje relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i po raz kolejny jest naszą przewodniczką po paradoksach XX wieku. A kreśląc zaskakującą love story, przypomina, jak łatwo miłość może zmienić się we własne przeciwieństwo.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, seanse filmowe w dniu 16 października br. zostały odwołane. W najbliższym czasie podamy nowy termin projekcji.

Banksterzy

godz. 20:30

Reż. Marcin Ziębiński
Wyk. Katarzyna Zawadzka, Antoni Królikowski, Magdalena Lamparska, Tomasz Karolak, Jan Frycz
Prod. Polska 2020, 106 min

OPIS: Karolina (Katarzyna Zawadzka) pracuje w banku, jest energiczna, pewna siebie, przebojowa. Kiedy w jej ręce wpada najnowszy produkt walutowy – kredyt we frankach szwajcarskich, kobieta otrzymuje wielką szansę, żeby się wykazać. Mając pełne przyzwolenie szefa – Adama (Tomasz Karolak), bez skrupułów zaczyna namawiać klientów na najbardziej ryzykowne i niekorzystne inwestycje. Jan (Jan Frycz) jest szarą eminencją krajowej finansjery. W swoim telefonie ma kontakty do prezesów największych banków w Polsce. Jego cyniczne pomysły i decyzje, z dnia na dzień, wpływają na gospodarkę i losy setek tysięcy osób. Takich jak Artur (Rafał Zawierucha) – ambitny szef firmy IT, który, by rozwijać działalność, decyduje się na opcje walutowe. Jego wspólnikiem jest Mateusz (Antoni Królikowski), który marzy o niezależności, własnym lokum i upragnionej wyprowadzce od teściów. Choć młode małżeństwo pozostaje nieufne wobec proponowanych przez banki rozwiązań, to przyparte do muru daje się wciągnąć w finansową pułapkę. Wkrótce losy bohaterów po obu stronach barykady splotą się w pętli wstrząsających wydarzeń, których przebieg ujawni szokujący mechanizm manipulacji, żerujących na potrzebach i emocjach, ale też bezwzględną i bezduszną siłę systemu bankowego.