Kino na Dzień Kobiet

REPERTUAR KINOWY – 8 marca 2021

Ceny biletów: 20 zł (normalny) i 16 zł (ulgowy)

Na film “Happy Olo” bilety w cenie  16 zł.

przedaż biletów w ChDK od 4 marca w godz. 10:00 – 15:00

Obowiązują wymagania sanitarne: zachowanie odległości przy zajmowaniu miejsc, maseczki i dezynfekcja rąk.

“Happy Olo. Pogodna ballada o Olku Dobie”

godz. 16.30

Reż. Krzysztof Bogocz/Marcin Macuk
Prod. Polska 2017, 62 min.

 

OPIS: Ballada filmowa utrzymana w konwencji kina drogi o jednym z najwybitniejszych polskich podróżników – Aleksandrze Dobie. Fikuśna opowieść pełna optymizmu, uśmiechu i muzyki. Tytułowy Olo w niebanalny i charakterystyczny dla siebie sposób opowiada swoje historie w trakcie podróży, której celem jest transport kajaka przez pełne uroku krajobrazy Polski.
Opowieściom tym towarzyszą szalone fragmenty filmów z jego wypraw transatlantyckich, animacje ilustrujące przygody przeplatane piosenkami. Zabawy konwencją oraz wyimaginowane postaci pojawiające się na drodze ukazują młodzieńczą naturę Olka, pomimo skończonych siedemdziesięciu lat.

 

film palm springs

“Palm Springs”

godz. 18.00

Reż. Max Barbakow
Wyk. Andy Samberg, Cristin Milioti, J.K. Simmons
Prod. USA, 90 min

Złote Globy 2021
2 nominacje w kategoriach:
– Najlepszy Film – Musical lub Komedia
– Najlepsza Rola Męska w Musicalu lub Komedii

 

OPIS: „Palm Springs” to inteligentna i przezabawna komedia, która stała się rewelacją festiwalu Sundance. Film zebrał entuzjastyczne recenzje i ocenę bliską 100% na Rotten Tomatoes. To jeden z tych filmów, który chce się oglądać i oglądać – w kinie, z przyjaciółmi lub z ukochaną osobą. W rolach głównych Andy Samberg, gwiazda „Brooklyn 9-9” i „Saturday Night Live”, oraz Cristin Milioti, znana z serialu „Fargo” czy „Jak poznałem waszą matkę”. „Palm Springs” to komedia idealna na czasy, gdy wszystko wydaje się bez sensu i być może najlepszym rozwiązaniem jest szalona impreza.

Beztroski Nyles (Andy Samberg) i zadeklarowana singielka Sarah (Cristin Milioti) poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

 

“Szarlatan”

godz. 20:00

Reż. Agnieszka Holland
Wyk. Josef Trojan, Ivan Trojan, Jaroslava Pokorná, Juraj Loj
Prod. Czechy/Irlandia/Polska/Słowacja 2020, 100 min

Kandydat do Oscarów 2021

OPIS: Nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę. Twórczyni nominowanych do Oscara „W ciemności” i „Europy, Europy”, a także „Obywatela Jonesa” i „Pokotu”, gromadzi tu najważniejsze wątki swojej twórczości: bierze na warsztat postać geniusza, obserwuje relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i po raz kolejny jest naszą przewodniczką po paradoksach XX wieku. A kreśląc zaskakującą love story, przypomina, jak łatwo miłość może zmienić się we własne przeciwieństwo.

 

Skip to content