W piątek w Choszczeńskim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe „Małego Konkursu Recytatorskiego”  i 66. „Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do  etapu wojewódzkiego dostali się: Wojciech Kowalski, Anna Natkaniec i Karolina Kowalczyk. W tegorocznych eliminacjach powiatowych „Małego Konkursu Recytatorskiego” i 66. „Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego wystartowało 20 uczestników.  W Małym Konkursie Recytatorskim jurorzy postanowili przyznać dwa tytuły laureata. W kategorii kl. I- III wygrał Wojciech Kowalski (SP w Krzęcinie), natomiast w kategorii kl. VII-VIII laureatem została Anna Natkaniec (SP nr 1 w Choszcznie). Wyróżnienia otrzymali: Lena Górska, Alicja Kolańska, Aleksandra Karpińska, Martyna Michalczyk (SP nr 3 w Choszcznie) i Jakub Kmetyk (SP nr 1 w Choszcznie), Nikodem Wasilewski (SP w Łasku). W Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim honoru szkół średnich, broniła uczennica Karolina Kowalczyk z Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie, która swoją interpretacją utworów przekonała jurorów, którzy dali jej przepustkę do kolejnego etapu. Finały Wojewódzkie obu konkursów odbędą się w czerwcu na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

(źródło strona www.choszczno.pl)

 

 

UWAGA!!!

Informujemy o nowym terminie eliminacji powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego i Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs pod przewodnictwem jurora z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, który odbędzie się w dniu 14 maja 2021 (piątek) o godz.10:00.

Obowiązkowo każdy uczestnik i jego opiekun  (instruktor, rodzic ,opiekun prawny lub osoba towarzysząca) musi w dniu przeglądu dostarczyć organizatorowi stosowne oświadczenie o stanie zdrowia. Wzór oświadczenia do pobrania poniżej:

oświadczenie uczestnika

oświadczenie opiekuna

 

Zachęcamy do udziału w powiatowych eliminacjach 66. Przeglądu Artystycznego Ruchu Amatorskiego. W tym roku w Choszczeńskim Domu Kultury, 23 marca odbędą się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego, poezji śpiewanej i teatru jednego aktora.

Do 17 marca 2021 należy składać wypełnione karty zgłoszeniowe oraz dostarczyć je do Choszczeńskiego Domu Kultury lub wysłać skan wypełnionego druku na adres chdk@choszczno.pl.

Uczestnicy, którzy przejdą eliminacje powiatowe, wystąpią w kolejnym etapie już na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 22-25 kwietnia w zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Karty zgłoszeń do pobrania:

Regulamin Mały Konkurs Recytatorski

Karta zgłoszenia Mały Konkurs Recytatorski 

Karta zgłoszenia OKR 2021 teatr jednego aktora

Karta zgłoszenia OKR 2021 recytacja i wywiedzione ze słowa

Regulamin 66.OKR ChDK

 

Skip to content