Już po raz trzeci zapraszamy na SZANTY nad JEZIOREM. 24 lipca, na scenie zlokalizowanej nad brzegiem jeziora Klukom, w żeglarskich klimatach zaprezentują się zespoły „Zagrali i Poszli” oraz „Mietek Folk”. Innych atrakcji również nie zabraknie.

Choszczeńskie „Szanty nad jeziorem” maja już swoją rzeszę miłośników, a Jacek Wójcikiewicz, lider szczecińskiego zespołu Iga’cki Band co roku powtarza, że jezioro Klukom i choszczeńska plaża miejska, idealnie nadają się do tworzenia czegoś większego, niż jednorazowy koncert szantowy. Janusz Rusowiecki, emerytowany kapitan żeglugi wielkiej, który wysłuchał koncertów zarówno w pierwszej, jak i w drugiej edycji przypomina, że już w latach 70. o choszczeńskich imprezach szantowych, głośno było w całej Polsce. – W czasie wakacji warto wracać do takich klimatów – zachęca do udziału w choszczeńskim koncercie.

A co szykujemy na trzecią edycję? Przede wszystkim koncerty zespołów „Zagrali i Poszli” oraz „Mietek Folk”. Pierwszy z nich, czyli „Zagrali i Poszli” pochodzi z Gniezna, a na scenie muzycznej istnieje już ponad 30 lat. Najczęściej wykonują własne kompozycje, stanowiące skrzyżowanie piosenki folkowej, bluesa i rocka. W dorobku mają wiele wyróżnień i nagród, w tym m.in. tę zdobytą na Międzynarodowym Festiwalu Shanties 2016. SHANTIES HANTIES 2016.
Formacja Mietek Folk pochodzi z Olsztyna i znana jest przede wszystkim z wykonywania piosenki żeglarskiej, spod znaku czarnej bandery. Przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru autorskie treści, oparte są o autentyczne wydarzenia z historii piractwa. Muzyka, teksty piosenek, kolorowe stroje – słowem ich osobowość sceniczna grupy sprawia, że widzowie cenią sobie atmosferę, którą zespół potrafi stworzyć podczas koncertów na żywo.

Podobnie jak w poprzednich latach, także i teraz organizatorzy przygotowują szereg innych atrakcji, w tym dużo animacji dla dzieci, oczywiście prowadzonych w klimatach morskich. Organizatorem „Szant nad jeziorem 2021” jest Urząd Miejski w Choszcznie we współpracy ze Stowarzyszeniem Projekt Choszczno, które pozyskało środki z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, a ich partnerami są: Choszczeński Dom Kultury, Centrum Rekreacji i Sportu, Telewizja E-cho, Plaża Towarzyska, Niepubliczne Przedszkole nr 1 Ancymonek, Agencja Reklamy Grafit oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Tradycyjnie też zapraszamy do oglądania koncertu na żywo w telewizji, a transmitować będzie go Telewizja E-cho.

(autor: www.choszczno.pl)

szanty

Skip to content